Nowy Gimnastyka przeciw osteoporozie Zobacz większe

Gimnastyka przeciw osteoporozie

Nowy produkt

5 Przedmioty

19,00 złbrutto

Dodatkowe informacje:

ISBN: 978-83-61012-78-8

♦ 160 stron

♦ format: 145 x 205 mm

♦ oprawa miękka

 

Opis:

Osteoporoza, zwana często „cichym złodziejem kości”, to wyniszczająca choroba szkieletu, której objawem są złamania, szczególnie stawu biodrowego i kręgosłupa, przewlekły ból i ograniczenie poruszania się. Wśród przyczyn zgonów osteoporoza zajmuje niechlubne trzecie miejsce – po chorobach układu krążenia i nowotworach. Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (IOF) ostrzega, że w najbliższych latach liczba chorych dramatycznie wzrośnie.

 

Nie ryzykuj kalectwa lub śmierci!

 

Choroba przebiega podstępnie i długo nie daje objawów, często pierwszym jest złamanie kości. W zaawansowanym stadium występują bóle kostne i pogarsza się sprawność fizyczna. Z czasem niezbędna staje się pomoc innych osób. Dlatego gdy tylko czujemy, że coś nam dolega koniecznie musimy wykonać test obciążeń, który kompleksowo wykryje przyczyny problemów zdrowotnych Twojego organizmu. Dzięki temu jest szansa na szybkie wyleczenie.

Największym sprzymierzeńcem w zapobieganiu osteoporozie jest odpowiednia gimnastyka. Jak łatwo się o tym przekonać dowiecie się z naszej książki. Doświadczona instruktorka gimnastyki oraz wybitny specjalista od leczenia osteoporozy, proponują Czytelnikom 8 programów ćwiczeń, szczegółowo objaśnionych, krok po kroku. Prezentują także ćwiczenia relaksacyjne oraz oddechowe, które ułatwiają gimnastykę i znacznie przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Warto skorzystać z wielu praktycznych wskazówek:

 

 jak oszczędzić kręgosłup w czasie codziennych zajęć domowych

jak włączyć proste ćwiczenia na równowagę do swojego rozkładu dnia

 jak unikać upadkówOpinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Gimnastyka przeciw osteoporozie

Gimnastyka przeciw osteoporozie

Autorzy: Barbara Spachtholz; prof. dr med. Helmut Minne

Produkty powiązane

11 innych produktów w tej samej kategorii: