Nowy Obniżka! Bądż Fit po 40! To zdrowie i styl życia Zobacz większe

Bądż Fit po 40! To zdrowie i styl życia

Nowy

Autor: Dawid Gadula

Bądź fit po 40!. To zdrowie i styl życia

Więcej szczegółów

8 Sztuk

26,00 zł

34,00 zł

-8,00 zł

Free Google QRcode module from Mediacom87

Więcej informacji

Dodatkowe informacje:

ISBN: 978-83-61012-96-2

♦ 248 stron

♦ format: 160 x 230 mm

♦ oprawa miękka

Opis:

          Książka Bądź fit po 40! to pozycja szczególna, bo skierowana do grupy, którą kojarzy się raczej z intensywną aktywnością zawodową, nie fizyczną. Tymczasem, jak przekonuje Dawid Gadula, moda na bycie „fit”, która podbiła pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków, szczególnie przyda się ich zapracowanym rodzicom.

 

          Bądź fit po 40! zawiera informacje, które wielu mogą wprawić w konfuzję. Jak to możliwe, że nie muszę się katować długimi treningami ani trzymać rygorystycznej diety, by uzyskać efekt, o którym od lat tylko marzę? – spytają.

 

          I to zdziwienie z pewnością będzie zasadne, gdyż wiele osób, które ukończyły 40 lat, ma za sobą rozmaite próby włączenia sportu do swojego życia, przy których nie wytrwali. Zwyczajnie nie widzieli konkretnych efektów. Do tego dodać należy różnorakie, często sprzeczne, wzajemnie wykluczające się programy żywieniowe, które nie przyniosły efektu lub był on krótkotrwały. Takie doświadczenia prowadzą w końcu do bezradności, apatii i utraty wiary, że cokolwiek może się zmienić.

 

          Ten przewodnik doda nowych sił wszystkim rozczarowanym samym sobą. Autor udowadnia, że zmiana trybu życia jest jednak możliwa i pokazuje krok po kroku, jak skutecznie ją przeprowadzić. W swojej książce daje odpowiedzi na wiele pytań, które usłyszał od swoich podopiecznych, rozpoczynających przygodę ze zdrowszym niż dotychczas stylem życia: Jak zacząć? Jaki rodzaj treningu jest najlepszy? Którą dietę wybrać? Co zrobić, żeby uniknąć efektu „jojo”?

 

          Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu Dawid Gadula, w czterech rozdziałach książki (żywienie, zdrowie, ruch, praktyka), daje nam spójny przepis na lepsze i zdrowsze życie. Niedowierzającym radzi po prostu zacząć i pozwolić, by ruch i zdrowe żywienie stały się ich przyzwyczajeniami, przy okazji sprawiającymi wiele radości.

 

          Ukończenie 40 lat to nie powód, by resztę życia spędzić z piwem na kanapie, czekając na plagę chorób i dolegliwości. Styl życia, jakim jest bycie „fit”, pozwoli czytelnikowi cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją w drugiej połowie życia. Sport jest nie tylko dla młodych – przekonuje autor i dodaje, że właśnie osobom po 40. roku życia jest szczególnie potrzebny. Skutkuje przede wszystkim zdrowiem fizycznym i szczupłą sylwetką, ale też niebagatelnym zyskiem, jakim jest psychiczny dobrostan. Wybierz bycie „fit” – to prostsze niż myślisz!

 

          Dawid Gadula pochodzi z Krakowa, gdzie od szesnastego roku życia próbował swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych. Już jako nastolatek zauważył, że właściwe odżywianie jest podstawą zachowania dobrego stanu zdrowia, a aktywność fizyczna wpływa na poprawę jakości życia – utrzymuje sprawność i witalność ciała, kształtuje charakter i daje sporo radości. Połączył więc trening ze zdrowym żywieniem, a to niemal natychmiast poskutkowało wieloma oczekiwanymi korzyściami.

          Dawid ukończył studia fizjoterapeutyczne, a następnie rozpoczął pracę jako trener personalny, którym jest do dziś. W czasie swojej praktyki zawodowej przeprowadził ponad 2000 treningów, opracował dziesiątki planów żywieniowych, co wspomogło setki metamorfoz wśród jego podopiecznych.

          Jako fizjoterapeuta oraz trener przygotowania motorycznego współpracuje ze sportowcami na szczeblu mistrzowskim oraz  amatorami wielu dyscyplin sportowych dbając o ich kondycję fizyczną. Jego motto życiowe, którym chce zarażać innych, brzmi: dobre zdrowie jest rzeczą najważniejszą, a aktywność fizyczna sposobem na szczęśliwe życie!

Produkty powiązane