Nowy Kwas L-askorbinowy CZDA /1kg/ Zobacz większe

STANLAB/ Kwas L-askorbinowy CZDA /1kg

Numer CAS: 50-81-7

Nowy

Kwas L-askorbinowy CZDA /1kg/STANLAB

Więcej szczegółów

1 Sztuka

Ostatnie egzemplarze!

45,00 zł

Free Google QRcode module from Mediacom87

Więcej informacji

Kwas L-askorbinowy CZDA, czysty do analizy w opakowaniu 1 kg (szczelna plastikowa butla zamykana plombą gwarancyjną)

 

Czystość: Czysty do analizy
Wzór chemiczny: C6H8O6
Numer CAS: 50-81-7

Numer WE: 200-066-2
Postać: Krystaliczna

Opis produktu

Właściwości fizyczne i chemiczne

♦ Forma: ciało stałe
♦ Kolor: biały
♦ Zapach: bez zapachu
♦ pH: około 2,2 – 2,5 (50 g/l H2O, 20°C)
♦ Temperatura topnienia:189 – 192°C
♦ Temperatura wrzenia: rozkład >192°C
♦ Temperatura samozapłonu: 380°C
♦ Gęstość: ~1,65g/cm3
♦ Ciężar nasypowy: około 500 – 900 kg/m3
♦ Rozpuszczalność:
   w wodzie: 330 g/l (24°C)
   w etanolu: 20 g/l (20°C)

♦ Granice wybuchowości: brak danych.

♦ Ciśnienie pary: brak danych.

 Wyprodukowano: PPH "Stanlab" Sp.J. ul. K. Olszewskiego 13 20-481 Lublin.


Inne nazwy:
Witamina C
Kwas askorbinowy

 

 

Fragment książki Wylecz się sam. Megadawki witamin:

 

Witamina C powinna być przyjmowana przez chorego już wtedy, gdy lekarz zastanawia się nad diagnozą.

Dr Frederick R. Klenner

          Różne ilości witaminy C w organizmie mogą wykazywać w nim różną aktywność. W przypadku małego spożycia, witamina C jest niczym pier­wiastek śladowy; aby przeżyć – wystarczą jej śladowe ilości (kilka miligramów dziennie), lecz kiedy całkiem jej zabraknie – umieramy. W przypadku śred­niego spożycia (u dorosłych będzie to od 500 do 1500 miligramów dziennie) witamina C zaczyna realnie budować nasze zdrowie. Nasze przeziębienia staną się rzadsze, podobnie jak grypa, która dodatkowo przebiegać będzie krócej i mniej intensywnie. Prawdziwie terapeutyczne właściwości witamina C objawia jednak dopiero przy naprawdę dużych dawkach, wahających się od 8000 aż do 40 000 miligramów dziennie.

          To właśnie wówczas wykazuje one antyhistaminowe właściwości i wów­czas odgrywa rolę antytoksyny i antybiotyku. Pomimo jej farmakologicznego działania wciąż pozostaje ona jednak witaminą. Pamiętaj, że pieniądze służą do kupowania rzeczy, nawet jeśli mamy ich dużo, bo to, co się zmienia, to ich moc, a nie natura. Jeśli do pokonania trasy Nowy Jork – Los Angeles potrzebne jest 400 litrów benzyny, nie przejedziesz jej, mając 40, choćbyś bardzo się sta­rał. Analogicznie – jeśli twoje ciało potrzebuje do zwalczenia infekcji 70 000 miligramów witaminy C, 7 000 po prostu nie wystarczy. Kluczem do sukcesu jest więc przyjmowanie witaminy C odpowiednio często, odpowiednio długo i w odpowiednich ilościach.

          O bezpieczeństwo takiej kuracji nie musimy się martwić, bo kwas askorbi­nowy nie jest szkodliwy nawet w niezwykle wysokich dawkach i w porówna­niu z konwencjonalnymi lekami nie wywołuje praktycznie żadnych skutków ubocznych. Osobiście nie znam ani jednego opisanego w medycznej literatu­rze przypadku jego toksyczności, a głównym niepożądanym rezultatem jego stosowania może być biegunka. Rozwolnienie jest znakiem absolutnego na­sycenia i wskazuje dawkę, którą należy obniżać aż do momentu uspokojenia się jelit. Owa doza, która plasuje się tuż pod poziomem tolerancji, to doza terapeutyczna. Doktor Robert Cathcart z powodzeniem wykorzystuje witami­nę C w leczeniu swoich pacjentów, a doktor Frederick Klenner wyleczył przy pomocy jej megadawek takie choroby jak błonica, zakażenia gronkowcem i paciorkowcem, opryszczka, świnka, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, mononukleoza, porażenie, wirusowe zapalenie wątroby, zapalenie stawów czy polio. Jego zdaniem „kwas askorbinowy to najbezpieczniejszy środek, jaki może przepisać nam lekarz”.

          Jeśli chodzi o skuteczną dawkę, powtórzmy, że jest ona niewiele niższa od poziomu tolerancji jelit, a pacjentom zdarzało się przyjmować nawet 200 000 miligramów dziennie. Ogólnie – terapeutyczna dawka wynosi zazwyczaj od 350 do 700 miligramów dziennie na każdy kilogram masy ciała*. To dużo, ale naszym celem jest sukces, a nie polityczna poprawność, tymczasem le­karze posiadający doświadczenie w leczeniu kwasem askorbinowym zgodnie potwierdzają, że małe ilości po prostu nie działają.

          Prawdopodobnie największym nieporozumieniem związanym z terapią witaminą C jest założenie, że „jeden rozmiar będzie dobry dla wszystkich”. Nic bardziej mylnego, choćby dlatego, że chory organizm potrzebuje jej o wiele bardziej niż zdrowy…