Nowy Cytrynian magnezu Zobacz większe

Cytrynian magnezu

Nowy

Cytrynian magnezu 160 mg

Więcej szczegółów

8 Sztuk

29,90 zł

Free Google QRcode module from Mediacom87

Więcej informacji

♦ Waga netto: 100 g

♦ Skład: 160 mg czystego magnezu w 1g cytrynianu

♦ Wskazane dawkowanie: 1 płaska łyżeczka od kawy 2 razy dziennie - rozpuścić w wodzie

♦ Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci

 

Cytryniany minerałów – minerały w postaci naturalnych organicznych związków zapewniają wielokrotnie lepszą wchłanialność jonów minerałów aniżeli nieorganiczne formy jak np. węglany, siarczany czy fosforany, które to rozpadają się w kwasach żołądkowych. Cytryniany zachowują znaczne lepsze własności i są dużo bardziej wydajne.

 

Fragmenty z książki „Wylecz się sam. Megadawki witamin”

...Zwiększenie ilości spożywanego magnezu często zmniejsza skurcze towarzyszące napięciu przedmiesiączkowemu. Do prawidłowego funkcjonowania mięśni potrzebny jest wapń, jednak to właśnie magnez odpowiada za ich odprężenie. Wiele kobiet zażywa wapno, które pozytywnie wpływa na kości i może pomóc w pozbyciu się skurczy, jednak stosowanie samego wapna pozbawia ciało magnezu i jeśli na czas nie uzupełnimy jego braku, skurcze powrócą w kolejnym miesiącu.

     Jeżeli nie cierpisz więc na choroby nerek, rozważ codzienną suplementację magnezu. Dla zdrowych ludzi jedynym znaczącym efektem ubocznym jego nadmiaru może być zwyczajna biegunka, a twoje ciało i tak na bieżąco pozbywa się nadprogramowego magnezu poprzez mocz i kał.

     W przypadku magnezu RDA wynosi 420 miligramów dla mężczyzn i 320 miligramów dla kobiet. To niewiele, jednak większość z nas nie spełnia nawet tego "wymogu". Tymczasem, magnez to niezbędna substancja pozwalająca na normalne funkcjonowanie ponad trzystu enzymów w naszym organizmie, a jego niedobory powoli niszczą nasze zdrowie na wiele różnych sposobów. Badacze wskazują na bezpośredni związek między brakiem magnezu a chorobami serca i dodają, że w związku z jego wszechstronnym działaniem może zapobiegać on cukrzycy, nowotworom, udarom, osteoporozie, zapaleniu stawów, astmie, kamieniom nerkowym, migrenom, skurczom nóg i skurczom menstruacyjnym, rzucawce, zespołowi napięcia przedmiesiączkowego, zespołowi chronicznego zmęczenia, tężyczce i wielu innym schorzeniom i dolegliwościom.

     Suplementy magnezu są niedrogie i można kupić je bez recepty. Kobiety powinny rozpocząć od dziennej dawki 200 miligramów podzielonej na dwie lub trzy porcje. Po dwóch tygodniach doza może zostać zwiększona na przykład o 100 miligramów dziennie. W przypadku częstego wypróżniania lub gazów dawkę należy zmniejszyć.

NIEDOBORY MAGNEZU TO GLOBALNY PROBLEM

Ponad dwie trzecie ludzi nie przyjmuje zalecanej dziennej ilości magnezu. Tymczasem jego niedobory mogą stanowić przyczynę całej masy chorób, takich jak osteoporoza, nadciśnienie, choroby serca, astma, depresja czy cukrzyca. Magnez możemy dziś kupić pod różnymi postaciami. Najbardziej powszechną formą jest tlenek magnezu, który jednak nie jest zbyt skuteczny i wchłania się zaledwie w 5%. Suplementy na bazie tlenku magnezu są popularne, ponieważ w małej tabletce mieści się pozornie dużo magnezu. Pamiętajmy jednak, że to, co się liczy to ilość absorbowanej, a nie zawartej w pigułce substancji. Lepsze formy magnezu to jego cytrynian, jabłczan i chlorek. Aby ustalić idealną dozę najlepiej skontaktować się z lekarzem. Badania na zawartość magnezu mogą ujawnić zaskakująco duże ubytki.

KORZYŚCI Z PRZYJMOWANIA MAGNEZU

Magnez łagodzi bóle mięśniowe, bóle i skurcze związane z miesiączką, a dodatkowo ułatwia poród. Oprócz przyjmowania go w formie suplementu i pod postacią herbatki z liści malin, magnez może być przyjmowany także przez skórę. Mowa tu oczywiście o kąpielach w gorzkiej soli Epsom, czyli prostym i tanim sposobie na ukojenie, tak potrzebne w "te dni"…

 

JAK ROZPOZNAĆ, ŻE W NASZYM ORGANIZMIE BRAKUJE MAGNEZU?
Istnieje cała paleta objawów, które mogą sugerować, że w naszym organizmie jest  go za mało. Do najczęstszych należą: drgania powiek, bolesne skurcze łydek oraz odrętwienie kończyn, wypadanie włosów oraz łamliwość paznokci, próchnica, trudności w koncentracji, tzw. „Zespół niespokojnych nóg”, zaburzenie depresyjne, zaburzenia snu, nocne poty, częste bóle głowy oraz mdłości, arytmia serca,  nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, biegunki, cukrzyca typu II, kamienica nerkowa, bolesne miesiączkowanie i inne.

 

Produkty powiązane