Menu Zamknij

O autorach

Dr Andrew Saul

z wykształcenia biolog i nauczyciel, od ponad trzydziestu pięciu lat specjalizuje się w doradztwie w zakresie naturalnego leczenia pomagając swoim pacjentom w powrocie do zdrowia. Jest autorem kilkunastu książek i ponad 170 recenzji i komentarzy opublikowanych w recenzowanych czasopismach.

więcej
Saul zasiada również w redakcji Journal of Orthomolecular Medicine i jest redaktorem naczelnym Orthomolecular Medicine News Service. Przez dziewięć lat pracował na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku, wcześniej studiował w Afryce i w Australii i dwukrotnie otrzymał stypendium New York Empire State Fellowships. Grupa indiańskich plemion żyjących w tropikalnych lasach Ameryki Południowej do dziś przyjmuje za jego poradą megadawki witaminy C, co przekłada się na duży spadek liczby poronień i śmiertelności noworodków. Doktor Saul jest laureatem nagrody Citizens for Health Outstanding Health Freedom Activist Award, magazyn Psychology Today nazwał go jednym z siedmiu pionierów naturalnego leczenia, a jego wypowiedzi pojawiły się między innymi w dokumentalnym filmie Food Matters. Jego strona internetowa http://DoctorYourself.com to największe niekomercyjne internetowe źródło informacji na temat naturalnych terapii.

Suzy Cohen

dyplomowana farmaceutka z ponad dwudziestoletnim stażem zawodowym, wykładowcą, autorką artykułów w prasie fachowej oraz książek: Tarczyca. Diagnoza i leczenie, The 24-Hour Pharmacist, Drug Muggers: How to Keep Your Medicine from Stealing the Life Out of You! i Real Solutions from Head to Toe.
więcej
Suzy jest absolwentką Uniwersytetu Florydzkiego oraz członkiem Instytutu Medycyny Funkcjonalnej, Akademii Medycyny Przeciwstarzeniowej, Amerykańskiego Kolegium Postępu Medycznego i Amerykańskiego Stowarzyszenia Farmaceutycznego.

Dr Thomas E. Levy

absolwent biologii na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland (tytuł magistra uzyskał w 1972 roku). W 1976 roku ukończył studia medyczne w Tulane University School of Medicine w Nowym Orleanie (stan Luizjana), gdzie specjalizował się kolejno w medycynie wewnętrznej i kardiologii.
więcej
Po zakończeniu studiów podyplomowych habilitował się i pracował na tej uczelni przez kolejne trzy lata. Po okresie prywatnej praktyki w dziedzinie kardiologii osób dorosłych dr Levy rozpoczął w 1994 roku, wspólnie z dr. Halem Hugginsem, badania medycznego wpływu czynników toksycznych w stomatologii. W 1998 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie w Denver, a następnie prowadził praktykę prawną w Kolorado i w Dystrykcie Kolumbii.

Dr Abram Hoffer

(1917 – 2009) kanadyjski biochemik, lekarz i psychiatra dobrze znanym z „hipotezy adrenochromowej” dotyczącej zaburzeń schizoafektywnych. Według Hoffera terapia megadawkami witamin oraz inne terapie żywieniowe są skutecznymi metodami leczenia schizofrenii, a także innych chorób.
więcej
Hoffer był również zaangażowany w badania nad LSD jako eksperymentalną terapią alkoholizmu i odkrycia że wysoka dawka niacyny może być stosowana w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu i innych dyslipidemii. W 1952 roku, tuż po zakończeniu stażu, Abram Hoffer ogłosił, że witamina B3 może leczyć schizofrenię i udowodnił to, przeprowadzając pierwsze podwójnie ślepe kontrolowane badanie placebo w historii psychiatrii.

Dr Stephen T. Sinatra

to dyplomowany kardiolog, psychoterapeuta i bioenergoterapeuta, a także specjalista do spraw żywienia i starzenia się organizmu. W ramach swojej praktyki lekarskiej prowadzonej w Manchesterze w stanie Connecticut łączy metody medycyny konwencjonalnej z terapiami żywieniowymi i technikami psychologicznymi.

więcej
Sinatra jest adiunktem klinicznym w Szkole Medycznej Uniwersytetu w Connecticut i autorem wielu książek.

Prof. Harold D. Foster

wydał ponad 300 publikacji, w większości skupionych na ograniczaniu strat wywołanych katastrofami lub identyfikowaniu przyczyn zwyrodnieniowych i zakaźnych chorób przewlekłych. Przez ponad czterdzieści lat pracował jako geomorfolog, profesor geografii medycznej, konsultant do spraw sytuacji kryzysowych przy ONZ i NATO.

więcej
Zapalony naukowiec, którego badania doprowadziły do powstania Harold Foster Foundation. Doktor Foster przeprowadził w Afryce wiele przełomowych badań nad stosowaniem selenu w terapii AIDS, przez piętnaście lat zasiadał w redakcji „Journal of Orthomolecular Medicine”, a przez trzynaście w zarządzie International Schizophrenia Foundation.

Maria Emmerich

bezskutecznie walczyła z nadwagą przez całe liceum i studia, chociaż robiła to, co zalecali eksperci: ograniczyła spożycie tłuszczu i ćwiczyła. Doszła do wniosku, że musi być lepszy sposób, i w końcu odkryła dietę ketogeniczną, dzięki której wyleczyła zespół jelita drażliwego, pozbyła się refluksu i poprawiła ogólny stan swojego organizmu.
więcej
Obecnie prowadzi prężną działalność w zakresie doradztwa żywieniowego, a jej klienci mogą zaświadczyć, że dieta ta pomaga również na podwyższony poziom cukru we krwi, zespół metaboliczny i wiele innych schorzeń – utrata wagi to jedynie dodatek. Maria jest autorką dziewięciu książek na temat wpływu diety na zdrowie. Mieszka w stanie Wisconsin razem ze swoim mężem Craigiem i dwoma synami Micahem i Kaiem. Więcej informacji o samej Marii i jej pracy znajdziecie na stronie internetowej http://mariamindbodyhealth.com/.

Mark Stengler

licencjonowany lekarz naturopata, współautor Prescription for Drug Alternatives, autor ponad trzydziestu książek oraz jednego z najpopularniejszych amerykańskich biuletynów poświęconych zdrowiu – „Health Revelations”. Doktor Stengler jest ekspertem w łączeniu najlepszych konwencjonalnych i naturalnych metod leczenia.
więcej
Jego gabinet znajduje się w Encinitas w stanie Kalifornia, a jego oficjalną stronę internetową znajdą Państwo pod adresem https://markstengler.com/.

Helen Saul Case

posiada długoletnie doświadczenie związane z medycyną żywienia, ponieważ wychowała się w domu, w którym nie posiłkowano się farmaceutykami. Dlatego zajscie w ciążę było dla niej wyzwaniem, a zarazem okazją do wcielenia w życie zdobytej wiedzy o suplementacji witaminowej.
więcej
Publikuje artykuły na temat odżywiania, które pojawiają się w czasopismach zdrowotnych w kilku krajach, i zostały zamieszczone na wielu stronach internetowych poświęconych ochronie zdrowia.

James F. Balch

uznany lekarz, autor największych medycznych bestsellerów wszech czasów, a także współautor pierwszych dwóch wydań cieszącej się niezmierną popularnością książki „Prescription for Nutritional Healing”, która sprzedała się w łącznym nakładzie około ośmiu milionów egzemplarzy.
więcej
Doktor Balch jest również współautorem Prescription for Drug Alternatives, często pojawia się w radiu i telewizji, regularnie wykłada na północnoamerykańskich uniwersytetach.

Giennadij Małachow

autor wielu książek o naturalnych metodach uzdrawiania organizmu i samoleczenia. Jest akademikiem w Uzbeckim Instytucie Medycyny Tradycyjnej, członkiem Międzynarodowego Związku Organizacji Charytatywnych World of Good, laureatem najwyższych nagród państwowych Rosji, w tym Złotej Księgi Narodu.

więcej
Zainteresował się ideą zdrowego stylu życia, gdy przy próbie poważniejszego zaangażowania się w sporcie zapadł na ciężką chorobę migdałków. Tradycyjna medycyna nie znalazła rozwiązania eliminującego dolegliwości. Po pomoc zwrócił się do Jurija Pawłowicza, praktykującego jogę. Udało mu się „stanąć na nogi“ stosując oczyszczanie organizmu i metodę „poprawnego” oddychania. Tak rozpoczęła się jego pasja związana z medycyną alternatywną. Na podstawie bogatej literatury opracował własne koncepcje niekonwencjonalnych metod samoleczenia.

Travis Christofferson

absolwent biologii molekularnej Honors College na Uniwersytecie Stanowym Montany. Pełnoetatowy pisarz naukowym i założyciel fundacji Single Cause, Single Cure (obecnie Foundation for Metabolic Cancer Therapies), której celem jest wspieranie badań naukowych dotyczących wpływu terapii metabolicznych na leczenie nowotworów.

Robin Young Balch

specjalistka naturoterapii. Wraz z Jamesem Balchem i Markiem Stenglerem opublikowała bestsellerową książkę „Prescription for Drug Alternatives”, która w mistrzowskim stopniu opanowała chińskie ziołolecznictwo i specjalizuje się w aromaterapii, refleksoterapii i akupresurze.